F.A.Q.

1 : Jak mogę zarejestrować się w serwisie ?

Odpowiedź : Proces rejestracji jest bardzo uproszczony. Możesz to zrobić za pomocą standardowej rejestracji przez adres email oraz za pomocą aplikacji FB lub G+, dzięki czemu nie musisz pamiętać dodatkowych haseł by logować się w naszym serwisie. W celu rejestracji klikasz w menu strony ZALOGUJ--->NIE MAM KONTA a dalej zostaniesz poprowadzony przez następne kroki. Nie musisz czekać na weryfikację, możesz zaraz logować się do serwisu. Pamiętaj by uzupełnić swoje dane w Profilu użytkownika by dotrzeć ze swoimi pracami do większej grupy odbiorców.

2. Skasowałem konto na FB/G+ - jak mam zalogować się do Qqmodels ?

Odpowiedź : Jeśli zmieniłeś konto, dzięki któremu rejestrowałeś się w naszym serwisie, możesz zawsze wybrnąć z sytuacji. Napisz wiadomość do Administracji poprzez zakładkę Kontakt, podeślij adres email, na którym masz zarejestrowane inne konto na FB/G+ i poczekaj na dalsze instrukcje administracji.

3. Czy mogę widnieć w serwisie pod nickiem a nie imieniem i nazwiskiem ?

Odpowiedź : Qqmodels chce być miejscem, gdzie ludzie, których szukamy do współpracy są wiarygodni i każdy odpowiada pod swoim imieniem i nazwiskiem, który jest jego marką. Ograniczyć chcemy w ten sposób najbardziej jak to jest możliwe działania oszustów czy uniknąć innych patologicznych zachowań, które psują branżę. Nie jesteśmy oczywiście w stanie weryfikować prawdziwości danych, które posłużyły do rejestracji za pomocą istniejących profili FB/G+ jednak odpowiedzieć należy sobie, czy warto udawać kogoś kim się nie jest jeśli chcemy coś osiągnąć. W wyjątkowych sytuacjach Użytkownik może zostać poproszony przez Administratora o zmianę nazwy Konta Użytkownika. Zmiana zostanie dokonana przez administratora w terminie do 7 dni od zakończenia konwersacji pomiędzy stronami. Zakłada się, że modelki, modele, fotografowie występują pod imieniem i nazwiskiem, chyba, że użytkownik jest w stanie udowodnić, że funkcjonowanie pod jego pseudonimem artystycznym jest nadrzędne. Pozostałe profesje mogą przyjąć nazwę użytkownika / pseudonim artystyczny zgodny z prowadzoną przez niego działalnością, co podlegać będzie weryfikacji Administracji serwisu. Niezastosowanie się do prośby zmiany nazwy użytkownika Administratora w przewidzianym terminie skutkować będzie usunięciem Konta Użytkownika z Serwisu.

4. Strona główną – jak się na nią dostać ?

Odpowiedź : Chociaż nie ma idealnych rozwiązań, przyjęliśmy, że na stronie głównej będą zdjęcia, które uzyskały największe uznanie u Administracji. Zależy nam by strona główna była miejscem na najlepsze prace o dużej wartości technicznej, artystycznej, czy też wywołujące emocje u odbiorców a ich wybór będzie dokonywany z ostatnio dodanych zdjęć. Dzięki temu każdy ma szanse na dostanie się na stronę główną, zarówno zdjęcie, które nie zdążyło zdobyć popularności np. ze względu na dużą ilość dodanych zdjęć w tym samym czasie, jak i te, które zyskało uznanie odbiorców poprzez polubienia. Oczywiście wybór Administracji jest subiektywnym wyborem ale komentując czy wyróżniając polubieniem dane zdjęcie pokazujecie, że dana praca jest warta promowania jej na stronie główne. Naszą uwagę zwraca również aktywność Twórcy na naszej platformie oraz poprawnie uzupełniony profil i zdjęcia z uwzględnionymi Współtwórcami. Możesz również dodawać link do swojego profilu na QQMODELS w swoich społecznościach, na swoich stronach a hashtagując #qqmodels oraz oznaczając nasz profil przy dodanych pracach będzie łatwą drogą do zauważenia Waszej aktywności.

5. Czym jest Wskaźnik Jakości Profilu.

Odpowiedź : To algorytm pokazujący średnią polubień na zdjęcie. Zależy nam na jakości a nie ilości, z tego względu miejmy na uwadze, by każde dodane zdjęcie przedstawiało to, co najlepsze w Waszej profesji. Starajmy się nie dodawać 20 podobnych zdjęć z sesji, które różnią się ustawieniem ręki, nogi itp. Jeśli jesteś płodnym i zdolnym twórcą to nie musisz się obawiać, że ten wskaźnik będzie u Ciebie niski.

6. Jak działają rankingi Portfolio i Zdjęć ?

Odpowiedź : Tutaj przyjęliśmy system oceny (polubienia serduszkiem) zdjęć. Rankingi dzielą się na okresy tygodniowy/miesięczny/roczny.

7. Jak mogę oceniać zdjęcia ?

Odpowiedź : Zdecydowaliśmy się na prosty system oceny zdjęcia poprzez polubienie (wystawienie serduszka), co oznacza pozytywną reakcję na dodane zdjęcie. Unikamy w tym celu często niesprawiedliwych zagrań użytkowników, którzy z niewiadomych przyczyn zaniżają ocenę innym. Jeśli podoba Ci się jakaś praca to ją wyróżniasz polubieniem, jeśli nie, nie podejmujesz negatywnej akcji. Wierzymy, że ten prosty system jest bardziej miarodajny. Możemy również komentować zdjęcia, pamiętając o ewentualnej krytyce, by była zawsze konstruktywna i napisana w sposób nie pozbawiony klasy. Doradzajmy aniżeli krytykujmy. Dla współtwórców zdjęć jest również możliwość wystawienia referencji.

8. Jakie wymiary powinny mieć dodawane zdjęcia w serwisie ?

Odpowiedź : Dodając zdjęcia do serwisu pamiętaj, że to wizytówka Ciebie, wykonywanej profesji. Zdjęcia niech są dodawane w optymalnej rozdzielczości, jakości. Najlepsze efekty zapewni zdjęcie o jakości co najmniej HD (1280px x 720px). Skalowanie dodanych zdjęć do serwisu nie pogarsza ich odbioru dla gołego oka odbiorcy. Maksymalny rozmiar dodawanego pliku do serwisu wynosi aż 20 MB.

9. Czy istnieją limity dodawanych zdjęć w serwisie ?

Odpowiedź : Pamiętaj, że QQmodels to nie przechowalnia zdjęć a miejsce do prezentacji Twoich najlepszych prac. Każdy nowy użytkownik może dodać obecnie nieograniczoną liczbę zdjęć (ostatnio było to - 48 , natomiast 24 wynosił limit do czerwca 2017). Ograniczenie to może ulec zmianie w aktualizacji serwisu w przyszłości. Nie ograniczamy limitów dziennych/miesięcznych, jednak pamiętaj, że dodając często oraz jednorazowo kilka zdjęć paradoksalnie narażasz się na mniejsze zainteresowanie odbiorców i zachodzi szansa, że wiele Twoich prac przejdzie niezauważonymi.

10. Jakie czynniki techniczne i artystyczne gwarantują, że Administracja nie skasuje ich z serwisu.

Odpowiedź : Przede wszystkim zastosowanie mają tutaj zapisy Regulaminu, którego lekturę jak i akceptację są warunkami korzystania z serwisu. Administratorzy/Moderatorzy są tylko ludźmi jednak muszą dokonać zawsze jak najbardziej rzetelnej analizy dodanych materiałów pod kątem regulaminu i polityki serwisu. Z tego względu nie złość się na Administrację jeśli nie zgadzasz się z ich decyzjami tylko staraj się dążyć do perfekcji w wykonywanej profesji. Jeśli natomiast uważasz, że jesteś już perfekcjonistą a Twoja praca została usunięta niesłusznie, przysługuje Ci prawo do wyrażenia swojego zdania pisząc na nasz adres kontaktowy, lub uznać decyzję Administracji. Wszyscy chcemy by QQmodels prezentował wysoki poziom prac, nawet jeśli jesteś na początku drogi w tej branży. Pamiętaj, że początki są trudne ale umiejętne kierowanie swoją karierą pozwoli etap początkującego przejść z podniesionym czołem. Pytaj o rady starszych stażem, obserwuj, inwestuj w siebie by pokazać się z jak najlepszej strony już na starcie w naszym serwisie. Podnosząc wartość dodanych przez nas prac, podnośmy wartość wykonywanej profesji.

11. Jak zmienić dane nieedytowalne w moim profilu użytkownika, np profesję ?

Odpowiedź : Należy skontaktować się z Administracją poprzez formularz kontaktowy i wyjaśnić sytuację. Ostateczna decyzja zostanie rozpatrzona mając na uwadze wyjątkowość każdej sytuacji.

12. Jak mogę zmienić kolejność dodanych zdjęć ?

Odpowiedź : Aby zmienić kolejność dodanych zdjęć w naszym albumie wchodzimy w Mój profil ---> Zarządzaj zdjęciami i po najechaniu danej ikonki strzałek zmieniamy pozycję dodanego zdjęcia.

13. Jak dodać współtwórców dodanych zdjęć ?

Odpowiedź : Aby dodać współtwórcy do zdjęć muszą być zarejestrowani w serwisie (Jeśli nie są, zachęcamy do zaproszenia ich do rejestracji, zwiększy to zasięg Waszych prac w serwisie, jest to również oczywistym obowiązkiem by współautorów uwzględniać przynajmniej w opisie dodanej pracy). Wchodzimy w : Mój profil---> Zarządzaj zdjęciami i po najechaniu myszką (palcem w przypadku urządzeń mobilnych) na dane zdjęcie klikamy na ikonkę edycji. W polu Współtwórcy po prawej stronie wpisujemy w okienko tekstowe imię, nazwisko twórcy (auto podpowiedź systemowa powinna szybko znaleźć właściwego użytkownika). Klikamy \\\'Dodaj\\\".

14. Jak skontaktować się z Administracją serwisu ?

Odpowiedź : Wszystkie przypadki łamania regulaminu, nadużycia serwisów, użytkowników, sporne kwestie, wątpliwości i nurtujące Was pytania czy też prośby kierujcie na nasz kontaktowy adres mailowy w zakładce Kontakt lub używając formularza \\\"Zgłoś nadużycie\\\' pod zdjęciem. Pamiętajmy, że ferując oskarżenia i kontrowersyjne tezy poprzyjmy je dowodami, konkretnymi wyjaśnieniami by jak najsprawniej rozwiązać każdą kwestię. W gestii użytkownika leży przedstawienie ewentualnych dowodów na przypadki nadużyć. Postaramy się najsprawniej odpowiedzieć na Wasze wiadomości.

15. Dlaczego zmiany w moim profilu nie są widoczne w serwisie ?

Odpowiedź : Czasami zmiany w serwisie potrzebują wylogowania i zalogowania na nowo. Jeśli system nie zrobi tego automatycznie to należy zrobić to manualnie. W zależności od przeglądarek i innych, niezależnych od nas czynników system będzie potrzebował dłuższej chwili na zaktualizowanie zmian automatycznie. Jeśli w/w rozwiązania nie przyniosą skutku należy skontaktować się z Administratorem w celu uzyskania pomocy.

16. Jak mogę usunąć konto w Serwisie ?

Odpowiedź : Prośbę o skasowanie konta wysyłamy do Administracji za pomocą formularza kontaktowego. Będziemy wdzięczni za podanie przyczyny tej decyzji. Jeśli chcesz założyć ponownie konto to nie możesz to zrobić na ten sam adres mailowy, którego użyłeś wcześniej. Możesz również to zrobić własnoręcznie wchodząc w Mój panel=>Edycja=>Ustawienia konta=>Usuwanie konta

17. Jak dołączyć do Agencji, która ma profil w Serwisie

Odpowiedź : Profile Agencji w naszym Serwisie są podobne to profilu użytkownika. Aby być w grupie Agencji należy "Obserwować" jej profil. Agencja musi najpierw zatwierdzić prośbę o obserwowanie. Po tej akceptacji, link do Agencji będzie widniał w profilu danego użytkownika. Agencji powinno zależeć na posiadaniu w Obserwowanych tylko swoich modelek/modeli, z którymi współpracują. To jak Agencja pokieruje swoim profilem, na ile będzie on wiarygodny dla odbiorców, zależy od nich samych.

18. Mam problem z rejestracją w Serwisie. Jak z niego wybrnąć ?

Odpowiedź : Pewne utrudnienia mogą paradoksalnie wynikać z kroków, jakie podjęliśmy przy zabezpieczeniu Serwisu przed nadmiarem fałszywych kont, które często są zakładane w innym celu niż przeznaczenie Serwisu. Najprostszą drogą przy każdym kłopocie z rejestracji będzie wysłanie wiadomości na kontakt@qqmodels.pl (lub poprzez zakładkę Kontakt) z dokładnym opisem problemu, dokładnymi podjętymi krokami w celu dokonania rejestracji. W szczególności proszę podać nazwę aplikacji wybranej do rejestracji (Facebook, G+), rodzaj przeglądarki internetowej oraz adres email, który jest przypisany do wyżej wspomnianej aplikacji, jak również nazwę użytkownika, pod którą widniejesz w tej aplikacji (jeśli doszło do tego momentu). W wielu przypadkach pomaga wyczyszczenie cookie w przeglądarce (lub/oraz historii) lub dokonanie rejestracji poprzez okno przeglądarki otwarte w trybie incognito (Chrome). Jeśli chcemy zrezygnować z rejestracji poprzez FB, należy w Ustawieniach profilu na tym portalu odinstalować aplikację QQmodels.pl. We wszystkich innych problemach, kłopotach zalecany jest kontakt z Administracją.