Fotowizje (9). Nefthis - wywiad z modelką

Cykl wywiadów z najciekawszymi Twórcami na naszej platformie, które pozwolą bliżej poznać osoby, które tworzą Sztukę i dzielą się nią z innymi

Nefthis - modelka
(zobacz profil)
Autor zdjęcia : Agnieszka Lorek
2019 Portfolio dnia
Rejestracja : 01.07.20191. W kilku zdaniach na początku opowiedz nam trochę o sobie. Czym się zajmujesz ? Co robisz? Jakie masz inne talenty poza fotomodelingiem ?

Z przymrużeniem oka mówię, że jestem małym elfem, bowiem ludzie zaczęli porównywać mnie do tych istot i tak się w moim środowisku przyjęło. Niemniej jednak lubię tę łatkę. A idąc bardziej prywatną ścieżką w mojej pracy łącze dwa kierunki, które ukończyłam i powoli wkrada się trzecia gałąź, ale to jeszcze przez jakiś czas chcę zachować jako tajemnicę, aby nie zapeszyć. 😊

2. Jak trafiłaś na QQMODELS i jaka jest Twoja opinia o naszej platformie ?

Trafiłam tu dzięki mojej przyjaciółce, Sumi Mizuno, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam! 😊
A jak trafiłam…to zostałam i jest mi tu dobrze, bowiem jest to miejsce gdzie dane jest mi obserwować naprawdę inspirujące osoby.

3. Co zainspirowało Cię do zajęcia się modelingiem/fotomodelingiem ? Jak zaczęła się Twoja przygoda w tej branży ?

Zabrzmi to dość nietypowo, ale…to wszystko przez kompleksy. Niegdyś miałam ich dużo, byłam wśród ludzi, którzy często wytykali mi moje wady. Za niska (co lubiono podkreślać), za masywna, za taka, za owaka (…). Byłam ciekawa czy ludzie spoza mojego alternatywnego środowiska również podobnie mnie widzą. Założyłam konto na martwym obecnie portalu modelingowym, a zdjęcia zrobiły mi koleżanki. Już w pierwsze kadry bardzo się angażowałam. Próbowałam bawić się makijażami, strojami, pomysły lawirowały po mojej głowie co przełożyło się na duże zaangażowanie. Z czasem dostałam kilka propozycji sesji TFP i kroczek po kroczku zaczęłam wchodzić w ten świat.

Fotograf : Anna Sychowicz (zobacz profil)
Model : Ashes (zobacz profil)


4. Czym się inspirujesz w prywatnym życiu a czym w fotografii ? Czy jedno i drugie idzie w parze ?

Inspirują mnie mroki i fantastyka, a między nimi przeplata się muzyka, która pozwala w mojej głowie kreować dane postaci. Pomimo dualizmu w dwóch aspektach te światy są ze sobą zgodne.

5. Jakie są największe plusy i minusy fotomodelingu ?

Największym plusem dla mnie jest możliwość poznania ludzi, którzy podobnie patrzą na świat, czują podobne klimaty. Sam czas na sesji jest dla mnie przyjemnością.
Minusy…hm, nie raz zdarzyło mi się pozować w bardzo niskich temperaturach, niełatwych warunkach, więc często dla efektu projektu trzeba odłożyć swój komfort nieco na bok…ale uważam, że każdy projekt był tego warty i dał mi wiele satyfakcji tudzież doświadczenia.

6. Jakie przywileje odnajdujesz w tej profesji dla siebie? Co zmienił w Tobie fotomodeling? Jakie cechy charakteru są pożądane w tej branży ?

Szczerze mówiąc jeszcze takowych nie znalazłam, być może dlatego, że fotomodeling przede wszystkim moje hobby, a nie profesja.
Co zmienił… Pozwolił otworzyć się na ludzi i nieco mniej krytycznie spojrzeć na siebie. Przede wszystkim dał mi możliwość poznania niesamowitych, utalentowanych ludzi za co jestem wdzięczna.
Jeżeli chodzi o cechy charakteru to stawiam na otwartość i komunikatywność, chociaż ja wciąż przełamuję swoją nieśmiałość.

Fotograf : Anna Sychowicz (zobacz profil)
Makeup : Sumi Mizuno (zobacz profil)


7. Jaka jest według Ciebie recepta na sukces w tej branży ? Jakie cechy charakteru pomagają Ci w pracy modelki ?

Ciężko mi o tym mówić, bo nie oceniam się w ten sposób, ale uważam, że w tym temacie bardzo ważne jest zaangażowanie i przede wszystkim chęci.

8. Jakie kryteria muszą spełnić Współtwórcy, którzy chcieliby z Tobą współpracować przy kolejnych sesjach ? W jakim klimacie pracujesz i chcesz się realizować ? Jak wyglądałaby wymarzona sesja ? A może sesja okładkowa w słynnym magazynie ?

Nie mam żadnych kryteriów czy ram, każdy artysta i rzemieślnik patrzy na świat inaczej.

9. W jakiej sesji nigdy nie wzięłabyś udział ?

Aktowej. Wolę się przebierać 😊

10. Co jest potrzebne do udanej sesji według Ciebie ?

Kawa, czekolada… A tak na poważnie – dobre nastawienie i chęć do działania każdej ze stron. 😊

11. Jaka jest Twoja ulubiona sesja ? /opowiedz o jej szczegółach, osobach zaangażowanych oraz swoich odczuciach/

Ale…Jedna..? :) Nie umiem wybrać jednej, bowiem każda ma w sobie coś, co jest dla mnie szczególne. Każdy kadr niesie za sobą inną historię, emocje,a każdy dzień zdarza się tylko raz. Poza tym dane mi było współpracować z artystami, których sztuka rozwidla się na wiele ścieżek, a każdą z dróg, które z nimi przebyłam mam w sercu. Każda jest wyjątkowa, unikatowa i jedyna w swoim rodzaju.

12. Jak radzisz sobie z hejtem, oceną tego czym się zajmujesz ?

Przyznam szczerze, że hejt kiedyś bardzo mnie bolał. Negatywne opinie czy ataki rozbrzmiewały nader długo w mojej głowie. Odbijały się echem od niekończących się ścian umysłu nadwrażliwca. Po czasie uodporniłam się na to. Wiem, że nie każdemu dogodzę, nie każdemu podoba się to samo i nie każdy musi akceptować to, co robię. Doszłam do momentu, że realizuje projekty przede wszystkim dla samej siebie.

Fotograf : Devoured


13. Czy każda dziewczyna może być fotomodelką/modelką/ według Ciebie ? Czy istnieje idealny wzorzec w tej branży, który jest nieosiągalny dla wszystkich chętnych robić karierę w tym kierunku ?

Zapewne w modelingu wybiegowym są ramy zza których nie można wystawać. Fotomodeling według mnie może poza nie wychodzić. Projekty bywają rozmaite, dlatego często odbiega się od standardów, przyjętych norm. Gdyby ktoś mi 7 lat temu powiedział, że będę brała udział w sesjach zdjęciowych to bym pomyślała, że ma dobre poczucie humoru. A dlaczego? Nie mierzę więcej niż 160 cm…a jednak, niektórzy fotografowie niezależnie od mojego wzrostu zapraszali mnie do współpracy, bo coś dostrzegli w moim typie urody. Także tutaj według mnie znowu wita temat gustu. To wszystko mi pokazało, że nawet nie będąc taką o jaką większość w tym świecie zabiega można wejść do tego grona. To jest dla mnie wspaniałe – fotomodeling często potrzebuje różnych typów urody, nawet niestandardowych. „Nie jest ładne to, co jest ładne, tylko to, co nam się podoba”.

14. Wyobraź sobie, że dzisiaj zamykają na stałe wszystkie media społecznościowe (typu Instagram/FB) ? Jak widzisz siebie prywatnie i zawodowo w takiej rzeczywistości ?

Prywatnie mogłoby to wpłynąć na kontakty i relacje z ludźmi. Przyznam szczerze, że dla mnie social media są bardzo wygodną formą komunikacji. W pracy też korzystamy z chatów grupowych, co jest według mnie prostu praktyczne.

15. Jakie stereotypy o modelkach/fotomodelkach najbardziej Cię rażą i jaką masz receptę na walkę z nimi ?

Często jest dla mnie krzywdzące to, że niektórzy ludzie zarzucają próżność, brak wykształcenia czy pustą osobowość.
Nie mam recepty, ale staram się robić dalej swoje, dla samej siebie. Niezależnie czy mowa tu o hobby czy o rozwoju osobistym i zawodowym.

Fotograf : Dzazga Photograpchuje


16. Jaki masz stosunek do nagości na zdjęciach ?

Osobiście wolę się przebierać niż rozbierać, ale ludzkie ciało ma coś w sobie.

17. Niezależnie od obowiązujących kanonów piękna, jest wymagane, aby modelka//fotomodelkal dobrze wyglądała. Proste pytanie – jak dbasz o siebie ? /jakie czynności podejmujesz by to piękno utrzymać, jakich kosmetyków używasz, jak dbasz o jakość duszy i ciała itp/

O duszę dbam dzięki moim bliskim. To oni dają mi siłę, motywację i wiem, że zawsze mogę na nich liczyć, nawet w tych trudnych i przykrych chwilach. Jeżeli chodzi o ciało– od wypadku samochodowego niestety już nie wróciłam do sportu, a byłam bardzo aktywną fizycznie osobą i często mi tego brakuje. W aspekcie dbania o siebie stawiam na systematyczną pielęgnację, najczęściej azjatycką.

18. Jaka jest dla Ciebie definicja kobiety (mężczyzny) w obecnych czasach ?

Nie umiem tego włożyć w ramy, nie tworzę definicji. Najważniejsze aby dana osoba była dobrym, empatycznym człowiekiem.

Fotograf : Simply Art Of Savannah


19. O co zawsze chciałaś/chciałbyś aby Cię zapytano ale dotychczas nikt o to nie zapytał ? To idealna ku temu okazja by zapytać i odpowiedzieć.

Szczerze powiedziawszy nigdy nie szłam tym torem myślowym. :)

20. Gdzie widzisz siebie za 10 lat ?

Mam nadzieję, że przy produkcjach, planach zdjęciowych, ale już zapewne od strony organizacji.
Fotograf : Agnieszka Lorek

Śledź nasze rankingi : Ranking zdjęć / Ranking profili
Polub i skomentuj najlepsze, nowo dodane zdjęcia : Nowe zdjęcia

Komentarze (0)

  • Dominik Hajder 2020-01-29 godz. 23:53:51

    bardzo lubie Panią Nefthis, przmeiła osoba z bardzo bogatym wnętrzem. Super wywiad. Brawa wam.

Zaloguj się aby skomentować