AMPUTACJA z Patronatem QQMODELS.PL

Dwoje artystów. Projektant mody post-apokaliptycznej z Warszawy - Marcin Urzędowski oraz fotografka z Bydgoszczy - Madam Miko, połączyli siły, by stworzyć niekonwencjonalny projekt fotograficzny, skupiający się wokół ludzi po amputacjach.

AMPUTATION

Co to takiego ?

Dwoje artystów. Projektant mody post-apokaliptycznej z Warszawy - Marcin Urzędowski oraz fotografka z Bydgoszczy - Madam Miko, połączyli siły, by stworzyć niekonwencjonalny projekt fotograficzny, skupiający się wokół ludzi po amputacjach. Efektem finalnym projektu AMPUTATION będzie kalendarz na rok 2020, przedstawiający dwunastu bajkowo ujętych post-apokaliptycznych wojowników życia! Kalendarzowi towarzyszyć będzie także foto-album, zawierający niepublikowane w kalendarzu kadry, oraz zdjęcia making-off, wraz z krótką historią każdego z naszych bohaterów.

Cel:

Kalendarz ma obalać stereotypowe pojmowanie niepełnosprawności jako niezdolność do korzystania z życia w pełni. Artyści pragną zwrócić uwagę na konstruujące rzeczywistość słowo "niepełnosprawny" sprzeciwiając się zamykaniu osób po amputacjach w niepełnosprawności.

Kalendarz przedstawia zwykłych-niezwykłych ludzi, którzy mimo braku kończyny, udowadniają, że ograniczenia są tylko w naszej głowie. To ludzie pełni radości życia i pełni pasji, którzy inspirują innych do działania. Wśród bohaterów projektu AMPUTATION znajdą się znani sportowcy, paraolimpijczycy, muzycy, ludzie sztuki, jednym słowem dwunastu superbohaterów, którzy mimo wciąż wyrastających na ich drodze przeszkód nie poddają się i z uśmiechem walczą o swoje pasje, marzenia i codzienny uśmiech.

O autorach:

KASIA MIKO (zobacz portfolio)


- rodowita bydgoszczanka związana zawodowo z fotografią od 20 lat, działa głównie w dziedzinie fotoreportażu i portretu, m.in. reportaż ślubny, sesje rodzinne, noworodkowe, dziecięce oraz sesje dla kobiet. W wolnej chwili oddaje się fotografii artystycznej, tworząc bajkowe obrazy na pograniczu rzeczywistości.

MARCIN URZĘDOWSKI (zobacz portfolio)


- związany od 20 lat z muzyką perkusyjną, sztuką improwizacji oraz modą. W roku 2017 powołał do życia markę modową Prepostevolution, której recyklingowe projekty w ruchu Trashion inspirowane są wizjami post-apokaliptycznego świata.


Wesprzyj projekt na POLAKPOTRAFI.PL (kliknij tutaj)


O projekcie na YouTube opowiadają Organizatorzy (klik)

Udostępnij artykuł w swoich społecznościach by wesprzeć akcję.

Patronat QQMODELS.PL

Komentarze (0)

  • Marcin Urzędowski 2019-08-07 godz. 23:54:36

    First in Poland post-apocalyptic calendar with amputee heroes. Support the makers in process! Site of the crowd funding available also in English. https://www.facebook.com/prepostevolution/photos/a.448915958795173/919926698360761/?type=3&theater

Zaloguj się aby skomentować