Rozpocznij swoją przygodę z QQMODELS.PL

Jak rozpocząć przygodę z QQMODELS.PL aby... jej szybko nie skończyć ?

 QQMODELS.PL to serwis powstały dla użytkowników obracających się w branży foto modelingu tj. dla modelek, modeli, fotografów, wizażystów, retuszerów, stylistów. Nie mamy zamiaru nikogo kopiować, z nikim na siłę konkurować, jednak liczymy, że znacznej części nowych użytkowników serwis przypadnie do gustu, dlatego zastosowaliśmy kilka rozwiązań, których działanie jest inne niż jesteście do tego przyzwyczajeni w podobnych serwisach. W tym celu powstał ten artykuł, który przeprowadzi Was poprzez sprawne zaistnienie w naszej społeczności i pozwoli zostać w nim jak dłużej.

Zanim jednak zdecydujesz się na rejestrację pomyśl dwa razy dlaczego chcesz utworzyć tutaj konto ? To nie jest kolejny, typowy portal społecznościowy jak Facebook czy inny służący szukaniu przyjaciół czy drugiej połówki. To nie jest również miejsce do autopromocji siebie jeśli po kilku miesiącach od założenia konta posiadasz w nim tylko zdjęcia z ręki, nieprofesjonalne. Tak, to nie jest miejsce dla każdego ! Nasza strona to miejsce dla kreatywnych osób z branży foto modelingu na każdym etapie doświadczenia. Możesz dopiero zaczynać ale aby Twój start był łatwiejszy i pozwolił na szybsze kroki do przodu – zainwestuj w pierwsze profesjonalne zdjęcia, bądź kreatywny, bądź ambitny – nie zawsze propozycje spadają same z nieba. Pierwsze zdjęcie/zdjęcia jakie dodasz niech są przynajmniej poprawnie zrobione. Daj tym samym przynajmniej możliwość oceny odbiorcy typu Twojej urody, cery. Zależy nam na jakości użytkowników najpierw a potem na ich ilości. Administracja będzie dokładała wszelkich starań by profile osób, które trafiły pod zły adres nie były w nim długo lub pomagała ukierunkować je we właściwym kierunku. Liczymy w tym na pomoc naszą społeczność. Całą resztę zapraszamy do rejestracji.

Rejestracja
Rejestracja zajmuje kilka sekund. Mamy do wyboru zarejestrowanie się za pomocą jednej z dwóch aplikacji : Facebooka lub Google +. Brak możliwości rejestracji tylko poprzez adres mailowy jest celowym zabiegiem z dwóch względów :
- pozwoli ograniczyć zakładanie fałszywych kont nie mających nic wspólnego z polityką serwisu, który chce być miejscem dla kreatywnych i wartościowych osób z branży foto modelingu
- podnosi wiarygodność użytkownika
- nie musimy pamiętać hasła i czekać na często zagubione linki aktywacyjne


Edycja profilu
Po rejestracji możemy przejść do logowania. Aplikacja przy rejestracji pobrała najpotrzebniejsze informacje tj Imię Nazwisko, miejsce zamieszkania – takie jakie macie w danym profilu wykorzystanym do rejestracji. W przypadku daty urodzenia przy logowaniu za pomocą FB datę należy wpisać później ręcznie (pamiętajmy o poprawnym formacie daty). W przyszłości istnieje możliwość zmiany formy logowania (kontakt z Administracją).

Pamiętaj, że w pełni uzupełniony profil pozwoli na zwiększenie Twojej szansy na propozycje współpracy. Nie licz na to, że większość będzie Cię dopytywała o brakujące w profilu szczegóły poprzez dodatkowe wiadomości do Ciebie. Nieuzupełnionym profilem stracisz na starcie część potencjalnych propozycji współpracy.

W profilu dokładnie zapisz zakres współpracy, który jest zgodny z prawdą. Wszelkie istotne informacje, których nie ma w gotowych formularzach w edycji profilu zapisz w opisie profilu. Dobry opis to również wielki plus, gdzie szczerość i duża dawka samokrytyki jest wskazana jeśli chcemy być potraktowani poważnie. Jeśli masz ochotę podaj dodatkowe linki do Twoich profili społecznościowych, w których odwiedzający Cię znajdą zdjęcia, których nie zobaczą na QQMODELS. Dodaj filmik z kulis sesji jeśli taki posiadasz, pozwoli to na większą ocenę sposobu w jaki pozujesz.

Jeśli nadal jesteś przekonany Drogi Użytkowniku, że QQMODELS to miejsce dla Ciebie to przemyśl dwukrotnie kwestię praw autorskich (rejestrując się w serwisie zaakceptowałeś warunki regulaminu), wiesz z czym wiąże się upowszechnienie swojego wizerunku w sieci i jak znosisz krytykę. Korzystając z serwisu podejmuj odpowiedzialne decyzje (raz dodana zdjęcie typu akt może pozostać w sieci na długo i musisz się liczyć z faktem, że zobaczą go Twoim znajomi, rodzina) a każde dodane zdjęcie, w tym profilowe, niech jest Twoją idealną wizytówką. Załóż sobie wysokie cele, wyłapuj braki, czytaj branżowe pisma, portale, pracuj nad sobą. Nie bój się zapytać o poradę kogoś doświadczonego.

Już wiesz jakie powinno być zatem Twoje zdjęcie profilowe zatem zdjęcie w tle niech również jest przyciągającym uwagę . Pamiętaj o jego dobrym wykadrowaniu – pole tekstowe jest po lewej stronie, stąd sugerowana część zdjęcia na którym jest 'główna akcja' niech jest po prawej stronie. Kadrowanie jednak nie działa na urządzeniach mobilnych (możesz dodane zdjęcie edytować przy najbliższej okazji na swoim komputerze, laptopie). Większa rozdzielczość zdjęcia będzie wygląda korzystniej. W naszym serwisie maksymalna wielkość dodanego pliku to 20 MB.

Dodaj zdjęcia do Twojej galerii.
Celowo w wersji beta serwisu ograniczyliśmy limit dodanych zdjęć do 24, gdyż chcemy by Twój profil był jak najlepszą wizytówką Twojej profesji. Dodawaj najlepsze zdjęcia i zachowaj przynajmniej niewielkie odstępy czasowe między dodaniem nowych, co pozwoli na lepsze wyłapanie i wypromowanie Twojej wartościowej pracy.

Współtwórcy
Każde zdjęcie ma kilku autorów (o selfie tutaj z wyżej wymienionych względów nie ma mowy). Administracja serwisu nie ma możliwości dociekania autorstwa każdej dodanej pracy oraz charakteru współpracy jaki zaistniał między osobami uczestniczącymi w sesji. By uniknąć nieporozumień zachęcamy do spisywania umów przed przystąpieniem do zdjęć. Po dodaniu zdjęcia do serwisu zadbaj o jego podpisanie , określenie Współtwórców (zrobisz to w trybie edycji zdjęcia).Jeśli nie ma ich w serwisie to możesz ich zaprosić do szybkiej rejestracji w nim, co zwiększy szansę na dłuższe życie efektów Waszej sesji w świadomości odbiorców. Jeśli nie dają się zaprosić, przynajmniej podpisz współtwórców pod zdjęciem.


Po uzupełnieniu profilu, dodaniu pierwszych zdjęć możesz przejść do korzystania z serwisu. Pamiętaj o przestrzeganiu regulaminu, kulturze osobistej, klasie wypowiedzi – dbajmy o pozytywny wydźwięk serwisu. Oceniaj zdjęcia, komentuj użytkowników, ich prace. Kreatywni, dobrzy użytkownicy mają szansę na dodatkową promocję od Administracji na stronie głównej serwisu, który ma być z założeniem nieprzeładowanym miejscem na to co najlepsze. Ten kontrowersyjny sposób prezentacji strony głównej mamy nadzieję spotka się z pozytywnym odbiorem większości użytkowników, będzie motywował do lepszej pracy oraz ograniczy nieuczciwe auto promowanie materiałów, które zapewne trafiałyby na główną przy innych algorytmach, które można łatwo oszukać.

Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, rozważymy je w kolejnych aktualizacjach serwisu. Prosimy o kontakt w tym celu pod adresem kontakt@qqmodels.pl z odpowiednim tytułem wiadomość np. Propozycja zmiany – uzasadnij ją.

REJESTRACJA W SKRÓCIE :

Krok 1
Wybór odpowiedniej aplikacji do procesu rejestracji/logowania ułatwi ci funkcjonowanie w serwisie. Ułatwi to logowanie w przyszłości bez konieczności pamiętania hasła na tym samym urządzeniu.


System poprosi Cię o wybranie właściwego adresu e-mail przyporządkowanego do wybranej aplikacji.


Zezwól na pobranie danych potrzebnych do rejestracji.


Krok 2
Wybierz wykonywaną profesję, miasto, wpisz datę urodzenia, zachowując poprawność formatu daty, zaakceptuj warunki regulaminu.


Ten komunikat świadczy o poprawnie założonym koncie.


Możesz przejść do logowania się w serwisie i edycji swojego profilu.
Więcej cech QQMODELS.PL znajdziecie :
tutaj oraz tutaj


Facebook
Instagram
Twitter


Administacja QQMODELS.PLŚledź nasze rankingi : Ranking zdjęć / Ranking profili
Polub i skomentuj najlepsze, nowo dodane zdjęcia : Nowe zdjęcia


Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować