Pielęgnacja włosów kręconych i falowanych

Sprawdzone produkty i skuteczne sposoby na wydobycie skrętu

Włosy kręcone i falowane wymagają nieco innej pielęgnacji, niż włosy niskoporowate, które są z natury proste i gładkie. Sprężyste loki oraz utrzymanie ładnego skrętu włosów przez cały dzień to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla modelki. Aktualnie, na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów, a wśród nich są te, które swoją uwagę skupiają jedynie na potrzebach włosów kręconych.


Pielęgnacja włosów kręconych i falowanych


Marką, która specjalizuje się w tworzeniu produktów do
włosów kręconych jest firma Cantu (produkty tej marki w dobrych cenach
znajdziesz tutaj: https://www.cocolita.pl/cantu). W swoim
asortymencie posiadają zarówno odżywki, szampony, maski, jak i kremy stylizujące.
Prawdziwym bestsellerem jest Curl Activator Cream (zobacz), czyli krem do loków, który wydobywa ich
naturalny skręt. Dodatkowo, pozostawia je pełne blasku i miękkości. Włosy po
użyciu aktywatora są nawilżone za sprawą zawartości olejków i składników
nawilżających. To jeden z tych aktywatorów, który chroni włosy przed puszeniem
się i łamaniem.


Marka Cantu posiada w swojej ofercie specjalną serię Care for Kids, która zawiera produkty do włosów kręconych dla dzieci. Marka zyskała dużą przychylność klientów i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm i wyspecjalizowanych w dziedzinie pielęgnacji włosów kręconych. Ciekawym produktem jest również Wave Whip (zobacz), czyli pianka do stylizacji fal, który tworzy naturalny efekt i definiuje całość fryzury. Beachy Wave to modna fryzura nie tylko w okresie wakacyjnym, ten rodzaj skrętu uwielbiany jest przez kobiety na całym świecie. Produkty przeznaczone do włosów kręconych i falowanych znacząco różnią się od tych, które dedykowane są np. do włosów niskoporowatych. Z jednej strony – mają za zadanie wydobyć skręt włosów, definiować loki, a z drugiej ujarzmić niesforne kosmetyki i przeciwdziałać puszeniu się.

Plopping - metoda na wydobycie skrętu włosa


Popularną metodą na wydobycie skrętu jest metoda ploppingu. Przygotowuje włosy do wyschnięcia naturalnego lub za pomocą suszarki z dyfuzorem. Do jej wykonania potrzeba jedynie dużej, bawełnianej koszulki (która doskonale i nieinwazyjnie osusza włosy) oraz produktu, kremu do stylizacji włosów. Po umyciu włosów, należy zaaplikować produkt stylizujący włosy, a następnie przyłożyć głowę do koszulki (koszulka ułożona na płasko, rękawami skierowana ku dołowi) w taki sposób, aby włosy ułożyły się w całości na czubku głowy. Dolną częścią koszulki zakrywamy włosy, a rękawy zwijamy tworząc dwa wałeczki, które następnie wiążemy z tyłu głowy. Tak ułożone włosy powinno się trzymać w koszulce przez około 2-3h. Po tym czasie należy użyć suszarki z dyfuzorem lub poczekać, aż włosy wyschną naturalnie.

Etap oczyszczania i osuszania włosów kręconych


Oprócz metody ploppingu warto stosować kilka tricków, które pozwolą cieszyć się ładnym skrętem włosów. Już na samym etapie oczyszczania lub osuszania włosów, a nawet samej aplikacji produktów do stylizacji można wpłynąć na ich wygląd w późniejszym czasie. Kiedy włosy są mokre po umyciu, należy unikać szczotki, a jedynie rozczesywać włosy palcami. Ważny jest również sam ruch ugniatania ich, aby dążyć do unoszenia włosów i tworzenia dodatkowej objętości. Podczas suszenia włosów, doskonale sprawdzi się dyfuzor, który „wtłoczy” powietrze między loki. Samo suszenie włosów może odbywać się głową w dół, dzięki czemu uzyskamy maksymalną objętość.

Włosy kręcone i falowane potrafią wyglądać zjawiskowo i spektakularnie. Potrafią dodać nonszalancji lub klasy. Trzeba przyznać, że ich stylizacja i modelowanie nie należy do najprostszych, ale efekt końcowy z pewnością jest tego warty.
Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować